Výhody klimatizace Unico

Elegantní řešení bez venkovní jednotky

Celý chladící systém se nachází pouze v jedné jednotce Unico. Na fasádě domu nebo střeše se tak nenachází žádná venkovní jednotka. Skrz venkovní stěnu jsou pouze dva otvory pro nasávání a výdech vzduchu. Za estetiku, funkčnost a technologické inovace jsou jednotky Unico držitelem ocenění IF PRODUCT DESIGN a GOOD DESIGN.

Vhodné i do historické zástavby

Právě díky absenci venkovní jednotky jsou klimatizace Unico mnohdy povolovány i v památkových zónách. V současné době je několik jednotek instalováno například na Praze 1.

Rychlá montáž

Samotná instalace zabere pouze několik hodin. Nejvíce času zabere jádrové vrtání otvorů skrz stěnu. V některých případech, kdy je venkovní stěna zhotovena z méně tvrdých materiálů (dřevo, ytong), si instalaci může zákazník zařídit dokonce sám. U tvrdých materiálů (panel, železobeton) je potřeba použití profesionálního náčiní. Instalaci ve všech případech rádi zajistíme.

Chlazení i vytápění

Kromě primární funkce chlazení umějí některé jednotky Unico i topit. Topení funguje na principu tepelného čerpadla a je tak velmi efektivní. Například jednotka Unico AIR 8 HP má příkon 700W, ale disponuje tepelným výkonem 1700W.

Úsporný a tichý provoz

Díky stále probíhajícím inovacím dosahují klimatizace Unico zajímavých parametrů. Zejména některé modely disponující invertorovou technologií dosahují hlučnosti v uživatelské vzdálenosti pouhých 27dB. Invertor také zajišťuje postupné snížení či zvýšení výkonu kompresoru, což vede k úspoře energie.

Ověřená technologie více jak 20 lety výroby

Jednodílné nástěnné jednotky Unico se vyvíjejí již od roku 1998, technologie jsou patentovány a výroba probíhá v Evropě.

Kontaktujte nás

Zvažujete pořízení klimatizace bez venkovní jednotky? Každá zakázka je individuální. Napište nám a vytvoříme nabídku přímo pro vás.

Budeme potřebovat znát:

  • adresu montáže
  • objem chlazené místnosti
  • materiál zdi
  • jestli je to podkrovní byt
  • orientaci oken